Invalidný vozík ako snežný skúter?

Niektorí by si zasnežený terén užili na pohodlnom kresle, iným to nedovoľuje zdravotný stav .Predstavte si kreslo, s ktorým nie je žiadna prekážka nepokoriteľná. Ziesel (nemecký názov pre sysľa) má k dispozícii elektromotor, špeciálny podvozok a pásy namiesto kolies. Vyrába ho nemecká spoločnosť Mattro Mobility Revolutions a je určený na prejazd takmer všetkými typmi povrchu.

Dizajnéri vidia jeho primárne využitie či už na zábavu, alebo napríklad ako snežné záchranárske, hliadkovacie či údržbárske vozidlo. Jeho dva elektromotory vyvíjajú krútiaci moment 400 Nm a dokážu vyvinúť rýchlosť až 35 km/h. V tele stroja je ukrytá 96-voltová lítium-iontová batéria s vlastným výhrevným systémom v prípade mrznúceho počasia.

Dojazd „Sysľa“ samozrejme veľmi závisí od podmienok používania. Batériu rýchlo vybije mráz či prejazd náročným terénom. V prípade ideálnych podmienok je to však osem hodín nepretržitej jazdy. Ak máte radi videohry, ľahko si zvyknete na joystick, ktorým sa stroj riadi. Ziesel je skonštruovaný z pevného oceľového rámu, ktorý ochráni jazdca pred prípadným pretočením na stranu či na strechu.Základná verzia vyjde záujemcu na 21 700 libier, čiže asi 26 000 eur


Zdroj: ADAM.sk

Napíšte komentár

* Povinné údaje