Nápady od vás, ktoré pomôžu aj iným

Inšpirácie a inšpiratývnych ľudí nikdy nie je dosť. Dobrý nápad je mnohokrát tak jednoduchý, až vám to príde smiešne, prečo ste na to neprišli skôr. Dobrý nápad si ale netreba nechávať len pre seba, lebo nikdy neviete, koľkým ďaľším ľuďom môže pomôcť a vyriešiť ich momentálny problém.

Takým skvelým inšpiratívnym človekom je aj pán Ján z Jakubova, ktorý si u nás vyhliadol elektrický skúter TGA Sonet. Potreboval si poriešiť pohodlné presúvanie z miesta na miesto, ale aj jednoduchú manipuláciu so skútrikom. Prioritné pre neho bolo, aby ho mohol so sebou voziť všade tam, kde bude potrebovať. Aby mohli spolu s manželkou chodiť po výletoch a užívať si život vonku medzi ľudmi.

Pôvodný zámer kúpiť elektrický vozík spolu s plošinou na prevážanie sa musel trošku poupraviť. Pán Ján si vymyslel, že chce skúter prevážať takto:

Na Slovensku je toto žiaľ zatiaľ nemožné. Dala som si tú robotu a hľadala som výrobcu alebo dodávateľa a našla som. Ale až v USA a Austrálii. Tu vznikol problém dostať to na Slovensko tak, aby to nestálo viac, ako celý skúter. A tak pán Ján musel svoju túžbu mierne poupraviť, neznamená to ale, že o niečo prišiel. Je kreatívny, plný života a nápadov aj napriek tomu, že jeho zdravie nie je 100% né.

Jeho optimistický pohľad na život, nadhľad nad momentálnou životnou situáciou a umenie si robiť žartíky aj zo seba a svojho handicapu ma privádzalo do nemého úžasu. Áno, nechápala som a nevedela som, či sa mám smiať alebo nie. Ale on je tak moc reálny a srdečný, tak moc miluje život, že to z neho ide na všetky strany. To sa vám jednoducho po chvíli pusa krivý do úsmevu sama 🙂

A aby som len nekecala a dala vám aj nejakú hodnotu, tu je Jankov 1.nápad, ako si svojpomocne pripevniť barle na skútrik, ak ich potrebujete mať vždy pri sebe. Citujem jeho slová:

Ďakujem za skútrik, je veľmi pohodlný. Posielam v prílohe moje riešenie uchytenia barlí. Využil som pod sedadlom zaslepený profil, do ktorého som zasunul drevený hranol. Na ten som priskrutkoval drôtennú nádobku na perá a tužky (z predajne kanc.potrieb). Do toho sú barle vložené a hore prichytené šponovacou gumou o opierku hlavy. Odskúšané-výborné. Možno toto riešenie pomôźe aj iným.“

Verím, že pomôže 🙂

A ďalším skvelým nápadom si môžete pomôcť pri nakladaní vášho vozíka do osobného auta. Ak si ho chcete brávať so sebou na výlety tak, ako Janko. Je majiteľom malého osobného auta, kde po sklopení zadných sedadiel, ktoré s manželkou nepotrebujú, preváža svoje nové nohy. Opäť jeho citácia:)

„Posielam ešte prípravok pre dve osoby na nakladanie vozíka do auta. Keďže vpredu je plastový blatník, treba využiť nosník pod ním a vzadu držiak.“

Čo na to povedať? Iba jedno veľké ĎAKUJEME 🙂

Páčil sa vám článok? Viete o niekom, komu by pomohol? Ak aj neviete, správny cieľ si vždy nájde. Ak ho budete ďalej zdieľať na sociálnych siaťach alebo posielať ľuďom, ktorým môže pomocť hoc aj do emailu.

Tak kliknite na ZDIEĽAŤ a článok letí k potrebným…

ĎAKUJEME AJ ZA NICH:)

Napíšte komentár

* Povinné údaje