Ako si vypestovať pozitívne myslenie – bránu k vytvoreniu života podľa svojich predstáv

Pozitívne myslenie je duchovná technika a my sa ju musíme učiť práve tak, ako sme sa učili chodiť, hovoriť, jesť alebo plávať. V živote kráča najistejšie vpred ten, kto je najlepšie pripravený.

Každá myšlienka mení náš osud, spôsobuje šťastie alebo trápenie, úspech alebo smolu, zdravie alebo chorobu. Preto sa musíme naučiť zaobchádzať so svojim myšlienkovým nástrojom – naučiť sa pozitívnemu mysleniu. Musíme si uvedomiť, že všetko, čo sa nám prihodí, je v skutočnosti pre nás dobré a nevyhnutné pre náš rast. Prihodilo sa to preto, aby nám to slúžilo a pomáhalo. Každý z nás by mal prijať úlohy života a splniť ich, pretože inak je osud nútený lekciu opakovať tak dlho, kým úloha nie je vyriešená.

Naše životné okolnosti existujú vďaka našim myšlienkam. My myslíme a naše myšlienky priťahujú činy. Tieto činy vytvárajú našu všetku skutočnosť. Väčšinu našich myšlienok si myslíme nevedome a podľa toho si utvárame svoje životy. Myšlienky z detstva, mienky ostatných, ktoré denne počujeme a nevedome prijímame alebo slovné obraty, ktoré sme zvyknutí používať, programujú naše podvedomie. My sami sme ho presvedčili o pravde týchto tvrdení a ono sa podľa nich začne správať.

Myšlienky, ktorých sa nezbavíme, sa stávajú našim osudom! (Kurt Tepperwein)

Väčšina ľudí nedokáže uskutočniť svoje priania, pretože neovládajú svoje myšlienky. Namiesto toho, aby ich sústredene zamierili na konkrétny cieľ, myslia na to či ono a zbytočne plytvajú vzácnou energiou a rozptyľujú úžasný potenciál svojich tvorivých myšlienok. Radšej dúfajú v zázrak. Vkladajú sa do rúk zázračných liečiteľov, chcú vyhrať v športke alebo nejakou súhrou osudu získať ideálneho partnera. Len zriedka sa niekto z nich zamyslí nad tým, prečo žije týmto spôsobom, čím si to spôsobil a ako to môže zmeniť.stacking-stones-667432_640

Život nám ponúka neustále nové možnosti, musíme ich len rozpoznať a využiť. Šťastie, hojnosť, prosperita alebo skvelé zdravie, sú následkom nášho myslenia a využívanie možností, ktoré nám život v hojnej miere ponúka.

Je úplne jedno, odkiaľ prichádzate. Dôležité je vedieť, kam sa chcete dostať!

Všetko okolo nás sú zmaterializované predstavy a myšlienkové obrazy. Každá myšlienka je proces tvorenia a musí sa uskutočniť. Životné okolnosti sú zrkadlovým obrazom nášho bytia. Chcete zmeniť svoj život? Zmeňte seba!

Pozitívne myslenie znamená poznanie, že všetko, čo je, nám má slúžiť a pomáhať. Každý problém je len úlohou – darom od života, pretože v jeho riešení sa vždy skrýva poznanie. Najlepší čas na riešenie úlohy je práve okamih, kedy sa objaví v našom živote. Budúci okamih nám totiž prinesie novú úlohu.

K pozitívnemu mysleniu patrí pravidelná psychohygiena. Znamená to, že si po prebudení opakujeme afirmáciu: „Do dnešného dňa vstupujem s veľkým množstvom energie a radosti.“ Samozrejme, že existuje mnoho iných Afirmacií a každý by si mal vybrať takú, ktorá je jeho srdcu najbližšia. Počas dňa sa zameriavame len na pozitívne myšlienky, večer si skontrolujeme, ako sme uspeli a mentálne prerobíme to, čo sa úplne nepodarilo. Tak očistíme myšlienkové energie skôr, než sa stihnú prejaviť. Nezabúdajte, že neúspechy sú len medziprodukty na ceste ku konečnému úspechu.

Pozitívne myslenie znamená, naučiť sa mať myšlienky, ktorých dôsledky by ste radi videli vo svojom živote. Nezabúdajte, že to, čo je neviditeľné, nie je zďaleka neúčinné! Skutočne pozitívny človek je zo svojho vnútorného presvedčenia pozitívne naladený aj vtedy – a práve preto, keď sa objavia ťažkosti. Spoznáva v nich totiž úlohy, možnosti a šance, ktoré mu život ponúka.

Vyvíjať sa človek môže vždy len vo vzťahu k nejakému cieľu – U problému je to riešenie. U priania je to jeho splnenie. U života je to jeho zmysel! (Kurt Tepperwein)

Napíšte komentár

* Povinné údaje