Ako predísť problémom s elektrickým invalidným vozíkom?

Každý elektrický invalidný vozík potrebuje, tak ako auto, pravidelnú technickú prehliadku, ktorou predídete väčším problémom a väčším finančným stratám, ktoré budete musieť do opravy investovať, ak sa na starostlivosť o váš vozík vykašlete. Poviete si „Na čo prehliadku, veď vozík šliape ako hodinky“ Áno, zatiaľ. Pokým vás niekde nečakane mimo domu nezradí a vy sa nebudete vedieť pohnúť z miesta.   Maximálne aspoň raz za rok a pol je potrebné a rozumné prečistiť motor a vymeniť uhlíky, aby ste predišli zhoreniu motora.

Takto vyzerá znečistený vozík s motorom:

12494261_10208409338657875_1008800843_o

Servisná prehliadka stoji 80 eur, nový motor sa pohybuje okolo 500 eur. Je určite lepšie dať skontrolovať vozíček včas, ako potom čakať na náhradné diely a platiť veľké peniaze za nove súčiastky. Ako zistíte, že je najvyšší čas na prehliadku? Váš elektrický vozík má slabší ťah, dojazd vozíka sa zmenšuje, zohrieva sa motor, cítiť charakteristický pach okolo motora, ako keď sa páli guma, vozíček vám sám od seba zastane. Tu som popísal len jeden problém s motorom a môže ich byť oveľa viac. Aj o nove auto, ak sa staráte a chodíte pravidelne na prehliadky, tak vám vydrží dlhé roky a tak to je aj s elektrickými invalidnými vozíkmi.

2014-01-13-3636

Venujte vášmu elektrickému pomocníkovi maximálnu pozornosť, on vám to všetko ochotne vráti. Bude spoľahlivý a nikdy vás nenechá v štichu. Presne tak, ako pani Annu. 🙂

Napíšte komentár

* Povinné údaje