Život vám všetko vráti aj s úrokmi

Poviem vám príbeh rodiny, kde žila mladá dáma, moja skvelá kamarátka spolu so svojimi rodičmi. Jej ocino, chlap ako hora, mal v mladosti športový úraz a následky si nesie do dnes. Vekom sa pridružujú väčšie komplikácie s pohybom a tak sa snaží šetriť sa aspoň pri chôdzi.

Inak je to veľmi veselý, energický stále humorom sršiaci človek, radosť byť v jeho prítomnosti. Niekoľkokrát do roka v pravidelných intervaloch mával stretnutie najlepších kamarátov zo strednej. Proste tá pravá partia. Vždy sa na túto udalosť veľmi tešil a pripravoval a tak tomu nebolo ani tentokrát.

Avšak nastal dosť veľký problém, následky zranenia sa hlásili čoraz viac a vo väčšej intenzite a tak sa zmieril s myšlienkou, že sa bude musieť všetkej tej parády vzdať. Myslí si:

„Veď som už pán v rokoch, noha neposlúcha a mladší už nebudem.“ Ako šibnutím čarovného prútika sa z energického človeka sršiaceho životným optimizmom a entuziazmom stal znudený deprimovaný večne uhundraný chlap.

A kamarátka? Prišla prosiť o radu tak isto zničená ako jej otec. Celá rodina žila v neustálom psychickom napätí, nervozita sa dala krájať vzduchom. A tak som jej ponúkla pomoc.

Pekne som napochodovala k nám do garáže, zobrala elektrický skúter mojej maminy pre jej ocina a dala jej ho k dispozícii. Viete čo sa stalo? Konala sa aj stretávka, aj všetky ďalšie, skútrik je už majetkom jej ocina a v rodine vládne znovu pokoj a pohoda. A hlavne ten jeho humor:-)

Napíšte komentár

* Povinné údaje